top of page

První koncert roku 2023 v Lokobaru!

Ve středu 12. dubna 2023, tedy přesně za dva týdny, proběhne v Lokobaru první koncert tohoto roku! Vystoupí rovnou dva zahraniční projekty.

Kytarista A.MAIAH nás vtáhne do sítí svejch improvizací, zvuků, ploch, nálad a čehokoliv, co budete ochotný přijmout. Následovat bude o něco hlasitější duo z Budapešti Naqoy, který ale svým způsobem pracuje a působí dost podobným způsobem.


Naqoy z Budapešti mají něco, co se nepoštěstí každý kapele: není to punk, ale punks je mají rádi, není to metal, ale metalisti je mají rádi, není to noise, ale hlukaři je mají rádí, není to ambient, drone, post-punk, elektronika, ale to svoje si v tom najde úplně každej. Dvojice z Budapešti se z principu nenechává svazovat stylovýma hranicema a jejich hudba je důkazem: maximálně otevřená a současně nekompromisní. Károly a Balázs jdou vlastní cestou: jejich hudbu sice vymezuje kytara, basa a elektronický zvuky, ale ve skutečnosti žádný omezení nemá.


A.MAIAH je ve svý rodný zemi – což je Baskicko – něco jako kultovní kytarista. Na hudební scéně se pohybuje už dost dlouho na to, aby věděl, že smysl dává dělat jen takovou hudbu, která je něčím výjimečná. Hrál v mnoha kapelách (například v experimentálních Viva Bazooka! nebo v neodolatelně punkovejch Los Nitxos), pořádal ve svým městě Vitorii-Gasteiz koncerty všeho druhu, je nepřehlédnutelnou postavou baskický scény. V posledních letech vystupuje sám s improvizovanými sety, který – jak sám říká – mu dávají dostatečnou svobodu být na pódiu sám sebou.


Naqoy: https://naqoy.bandcamp.com/

A.MAIAH: https://amaiah.bandcamp.com/


FB EVENT: https://www.facebook.com/events/2816526231816039/


Těšíme se!
bottom of page